Zbawienny wpływ kolagenu

O kolagenie dużo się w ostatnim czasie mówi i pisze, a jeszcze częściej stosuje. W czym tkwi tajemnica tego składnika i jak wpływa na wygląd i funkcjonowanie naszego organizmu?

Białko młodości

Kolagen to bardzo ważne dla organizmu białko, które stanowi budulec zarówno dla skóry, kości, chrząstek, zębów, ścięgien czy rogówek oka. Niestety wytwarzany samodzielnie w ilości wystarczającej do utrzymania jędrności i łączenia ze sobą komórek, jest tylko do około 25 roku życia. Po tym okresie w ciele rozpoczynają się procesy porównywane do powolnego starzenia. Kolagen naturalny w tabletkach to sposób, by uzupełniać braki tego składnika i zadbać o kondycję swojej skóry i ciała.

Profilaktyka i ochrona stawów

Oprócz dbania o urodę kolagen w tabletkach jest też zalecany dla osób, narażonych na urazy stawów, jako profilaktyka, ochrona czy wspomaganie leczenia. Wpływa na odbudowę tkanki chrzęstnej, wzmacnia kości i uelastycznia skórę, co jest szczególnie cenione przez sportowców. Odbudowywanie włókien kolagenowych, produkcja mazi stawowej, elastyczne i twarde chrząstki usprawniają narządy ruchu i zmniejszają ryzyko kontuzji.

Kolagen rybi w tabletkach

Wybierając kolagen w tabletkach należy zwrócić uwagę na jego pochodzenie. Po pierwsze powinien być naturalny (odzwierzęcy), a nie syntetyczny. Kolagen naturalny w tabletkach jest lepiej przyswajalny i bliższy biologicznemu kolagenowi ludzkiemu. Po drugie wybierając najskuteczniejszy sięgnijmy po kolagen rybi w tabletkach. Poza dostarczaniem białka, możliwego do odtworzenia włókien kolagenowych każdego typu (zarówno skóry, stawów, rogówki oka itp.), prowokuje wewnętrzny kolagen do zwiększenia produkcji. Jest uznawany za skuteczniejszy od kolagenu wieprzowego, wołowego czy drobiowego.

Niezależnie od rodzaju wybranego kolagenu, powinien być suplementowany wraz z witaminą C. Zarówno kolagen rybi w tabletkach jak i każda inna forma tego zbawiennego białka, syntezuje wraz z witaminą C, tworząc wiązania i nowe włókna kolagenowe. Najlepszy kolagen znajdziesz w sklepie Magiazdrowia.