Zadbaj o swoje włosy

Marzysz o pięknych i lśniących włosach? Niezależnie od tego, czy preferujesz krótkie fryzury, czy też Twoje włosy sięgają już łopatek – zdrowe i zadbane włosy są wizytówką ich posiadacza. Jeśli pomimo specjalnie dobranej pielęgnacji kondycja Twoich włosów nadal pozostawia sporo do życzenia, warto przyjrzeć im się bliżej.

Włosy a pierwsze objawy chorób

Zarówno choroby, jak i niedobory witamin i minerałów objawiają się przede wszystkim w problemach z włosami. Jeśli stały się one matowe, kruche i zniszczone, możesz podejrzewać, że coś niepokojącego dzieje się z Twoim organizmem. Spokojnie, nie musi być to od razu poważna choroba – warto jednak przyjrzeć się uważnie swojej diecie oraz zastanowić się, co może być przyczyną osłabionej kondycji włosów. Niedobory witamin, choroba tarczycy, nadmierny stres… Powodów może być naprawdę dużo. Nie lekceważ stanu swoich włosów – jeśli pomimo odpowiedniej pielęgnacji oraz suplementacji pojawiają się problemy, skonsultuj je z lekarzem.

Jak dodatkowo wzmocnić włosy?

Nawet najlepszy szampon i odżywka nie wystarczą, jeśli Twoje włosy potrzebują dodatkowego wzmocnienia. Z pomocą przychodzą wówczas witaminy na mocne włosy: to preparaty o specjalnie wybranym składzie, mające za zadanie poprawę kondycji włosów. Sięgnij po produkty z dużą zawartością witamin; szczególnie niedobory witaminy A, C i E ma duży związek z pogorszeniem stanu włosów. Warto wybrać także preparat z dodatkową zawartością cynku, który wpływa na powstawanie keratyny, czyli budulca włosów i paznokci.