Zadbaj o piękne i zdrowe włosy

Marzysz o pięknych włosach? Martwisz się, gdy po myciu znajdujesz coraz więcej włosów w wannie lub umywalce? A może Twoje włosy straciły zdrowy blask? Nie lekceważ tego objawu: wypadające włosy mogą być pierwszym sygnałem poważniejszych dolegliwości. Jednym z najczęstszych powodów jest przede wszystkim niedobór witamin.

Co wspólnego mają witaminy i włosy?

Witaminy i minerały są niezbędne, by organizm funkcjonował prawidłowo. Wszelkie niedobory będą przejawiały się dolegliwościami; począwszy od problemów ze skórą i włosami po zmęczenie czy kłopoty z prawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Wypadanie włosów może mieć związek z niedoborami cynku i żelaza oraz witaminy A, C i B5. Przyjrzyj się swojej codziennej diecie. Czy znajduje się w niej dużo warzyw, cytrusów, ale jest również bogata w oleje, ryby, chude mięso, otręby? Może warto zastanowić się nad dodatkowymi suplementami? Witaminy na wypadanie włosów to specjalnie skomponowane preparaty, dzięki którym dostarczysz swojemu organizmowi niezbędnych witamin.

Objawy nie ustępują? Zgłoś się do lekarza

Jeśli pomimo suplementacji włosy nadal wypadają oraz są osłabione, warto wybrać się do lekarza rodzinnego i wykonać podstawowe badania. Wypadanie włosów może być objawem poważniejszej choroby, a jej wczesne wykrycie ma kluczowe znaczenie. Jeśli zmiana diety oraz preparaty witaminowe nie pomogą, sprawdź, czy za osłabieniem kondycji włosów i skóry głowy nie będzie kryło się coś więcej niż tylko niedobory witamin.