Zabiegi kwasami na twarz

Chociaż samo sformułowanie brzmi groźnie, zabiegi z wykorzystaniem kwasów cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Wiele renomowanych gabinetów z dużych miast pokroju Krakowa przeprowadza właśnie zabiegi kwasami na twarz.

Substancje te, odpowiednio dobrane i wykorzystane, mają bowiem bardzo pozytywny wpływ na naszą cerę, zwalczając wiele pospolitych schorzeń skóry. Same zabiegi nie należą zarazem do bolesnych, zaś ich efekt końcowy jest tak samo natychmiastowy, co długotrwały. Przyjrzyjmy się zatem przykładowym procedurom, w których główną rolę ogrywają właśnie kwasy.

Kwas azelainowy

Substancję tą wykorzystuje się w specjalnie opracowanej formie peelingu, pomagającemu w leczeniu zmarszczek, łuszczycy, rumieni tudzież trądziku. Jednym z wiodących gabinetów, przeprowadzających zabiegi kwasami na twarz tego typu, jest Dr. Legrand z Krakowa.

Podczas peelingu wykorzystywana jest mieszanka kwasu azelainowego, salicylowego oraz migdałowego. Taki zabieg nie tylko pozbywa się zaskórników i rozszerzonych porów, ale także ogranicza wydzielanie sebum, przywracając skórze naturalny kolor.

Ze względu na swój skład chemiczny, kwas azelainowy może być stosowany na skórze przez cały rok. To niezwykle istotne, ponieważ dla najlepszego efektu powinniśmy udać się na peeling 4-8 razy, robiąc sobie przerwy, trwające około 2-3 tygodni. Peeling z kwasem azelainowym jest bezbolesny i niewymagający znieczulenia, zaś pojedynczy zabieg trwa około 30 minut.

Kwas ferulowy

Także i ta substancja znalazła zastosowanie w medycynie estetycznej. Peeling z udziałem tego kwasu jest zalecany w leczeniu skóry suchej, pomarszczonej, przebarwionej, szarej, problematycznej oraz pokrytej trądzikiem. Powodem, dla którego kwas ferulowy został wybrany tu jako główny składnik, jest jego skuteczność w walce z wolnymi rodnikami, a także zapewnienie skórze ochrony przed promieniami UVA i UVB.

Substancja ta wspomaga też działanie witamin C i E. Takie zabiegi kwasami na twarz kraków są szczególnie popularne w dużych miastach, ponieważ umożliwiają nam szybki i skuteczny lifting przed nadchodzącą imprezą. Jak zatem widzimy, nie wszystkich kwasów trzeba się bać!