Woda i jej wpływ na zdrowie

Woda jest najważniejszym surowcem dla każdego człowieka, ponieważ bez niej życie nie jest możliwe. Ludzkie ciało składa się w dużej mierze z wody, dlatego picie dużej ilości płynów jest podstawą każdej diety. Dostarczana do organizmu woda, powinna być jak najlepszej jakości, bogata w minerały i potrzebne mikroelementy. Zła jakość wody może negatywnie wpływać na nasze funkcjonowanie, dlatego należy zadbać o to, aby jakość wody była możliwie jak najlepsza. 

Woda pitna

Ze względów ekologicznych powinniśmy ograniczyć kupno wody butelkowanej i zacząć picie wody z kranu, która jest zdatna do picia. Dzięki takiej zmianie znacznie ograniczymy ilość plastikowych odpadów, co pozytywnie wpłynie na naszą planetę. Poza aspektem ekologicznym ta zmiana przyczyni się również do oszczędności w domowym budżecie. Choć wydaję się, że cena wody jest  niewielka, to jej miesięczny i roczny koszt przedstawia kwotę, którą warto, jest spożytkować na inny cel. Woda w kranie jest zdatna do picia i w żaden sposób nie wpływa negatywnie na nasz organizm. Chcąc polepszyć jej jakość, można kupić filtr do twardej wody i umieścić go w dzbanku, z którego wodą mogą nalewać wszyscy domownicy. Filtry są też dostępne do wielorazowych butelek, dzięki czemu butelkę możemy napełnić nie tylko w domu, ale też w pracy czy podczas podróży. 

Twarda woda w kranie

Woda jest ważna w życiu każdego człowieka nie tylko ze względu na to, że musimy wypijać jej jak najwięcej, ale też potrzebujemy jej ze względu na higienę. Mycie się jest istotną czynnością, którą wykonujemy każdego dnia. Zbyt twarda woda, może być przyczyna przesuszenia naszej skóry, szczególnie rąk, a także naszych włosów. Osoby z wrażliwą skórą mogą zauważyć jej zaczerwienie i przesuszenie po długiej kąpieli czy prysznicu. Nawilżanie skóry może niwelować skutki twardej wody, jednak nie zmieni to źródła problemu. Osoby z nadwrażliwą skóry, dla polepszenia jakości swojego życia, powinny pomyśleć o zamontowaniu filtrów do twardej wody w słuchawce prysznicowej czy w kranie. Filtry umieszczone w kranie nie tylko zmniejszą twardość wody, ale również zmniejszą ilość chloru, który negatywnie wpływa na stan naszej skóry.