Witamina B complex- na co pomaga

Witaminy z B complex- biotyna

Biotyna to witamina z grupy B, która doskonale wpływa na urodę. Dzięki niej możliwa jest znaczna poprawa kondycji włosów, skóry, a także paznokci. Pomaga na łupież, a także łuszczycę i zwiększa elastyczność skóry. Ponadto, wpływa również na procesy metaboliczne w organizmie, przez co pomaga diabetykom oraz osobom chorym na miażdżycę. Biotyna, która jest suplementowana przez kobiety w ciąży, pomaga również chronić dziecko przed wadami wrodzonymi.

 

Jaka witamina jest najlepsza dla rozwijającego się płodu?

Kobiety w ciąży, stosując (pod kontrolą lekarza prowadzącego ciążę), complex witamin z grupy B, dostarczają swojemu nienarodzonemu jeszcze dziecku wielu niezbędnych pierwiastków. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj witamina B9, bardziej znana pod nazwą kwas foliowy. Pomaga ona prawidłowo wykształcić układ nerwowy dziecka, a także wspiera rozwój układu kostno- szkieletowego. Ponadto, B complex to najlepszy zestaw witamin dla osób narażonych na choroby serca oraz te, które cierpią na chorobę alkoholową.

Inną istotną witaminą, wchodzącą w skład B complex, jest niacyna (witamina B3), która pomaga na problemy związane z układem nerwowym, co bezpośrednio przekłada się na profilaktykę takich chorób jak otępienie starcze, choroba Parkinsona czy Alzheimera.