W jakim celu wykonuje się wybielanie części intymnych?

Medycyna estetyczna budzi spore kontrowersje od początku swojego istnienia. Ludzie cechujący się konserwatywnym podejściem do wyglądu uważają, że poprawianie natury jest niestosowne.

Przy ocenie takich zabiegów należy jednak wziąć pod uwagę samopoczucie pacjenta, a nie panujące obyczaje. Niedoskonałości wizualne mogą powodować nieustającą frustrację, która prowadzi do spadku poczucia własnej wartości, a finalnie do poważnych schorzeń natury psychicznej. W takiej sytuacji warto uporać się z kompleksami i zacząć cieszyć się życiem.

Skąd wziął się pomysł na taki zabieg?

O ile takie zabiegi jak usuwanie zmarszczek bądź przeszczep włosów są mniej dyskusyjne, o tyle wybielanie miejsc intymnych wciąż stanowi tabu. Trend ten przywędrował zza oceanu, gdzie aktorki występujące w filmach dla dorosłych zawsze były idealnie wydepilowane, a ich srom i odbyt były w kolorze skóry na pozostałych częściach ciała. Odmienny odcień jest całkowicie normalnym zjawiskiem wynikających z wyższego stężenia melaniny. Wiele kobiet uznało, że też chciałoby przejść podobną metamorfozę. W odpowiedzi na ich potrzeby salony medycyny estetycznej zaczęły powiększać swoją ofertę o pożądaną usługę.

Jaki sposób jest najskuteczniejszy?

W internecie można znaleźć porady dotyczące domowych sposobów na wykonanie takiego zabiegu. Wśród dostępnych możliwości wymieniane jest użycie soku z cytryny bądź kurkumy. Żaden z tych sposobów nie zapewni jednak bardzo wyraźnych i długotrwałych efektów. Przez wiele lat specjaliści korzystali z kremów przeznaczonych do usuwania przebarwień na skórze. Część środków nie przeszła jednak badań jakościowych, a ponadto były stopniowo zastępowane przez skuteczniejsze rozwiązania. Otóż najwyższą efektywność zapewnia zastosowanie lasera. Po zakończeniu skóra może pozostać podrażniona przez kilka dni. Przy okazji pacjentki często dochodzą do wniosku, że rewitalizacja pochwy również byłaby dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji. W ten sposób można zadbać o walory estetyczne, a przy okazji poprawić funkcjonowanie narządów płciowych.