Tapicerka Prestige – antybakteryjna ochrona mebli medycznych

Meble medyczne, takie jak fotele do dializ czy fotele zabiegowe do pobierania krwi, wymagają zastosowania specjalnych materiałów chroniących je przed bakteriami, plamami, przykrymi zapachami i ścieraniem. Amerykańska marka SPRADLING® stworzyła specjalną tkaninę SILVERTEX™ z technologią jonów srebra i wierzchnią warstwą winylową, która przedłuża żywotność mebli i chroni je przed działaniem drobnoustrojów. Wysokiej jakości tkanina to nie tylko świetny wygląd, lecz także bezpieczeństwo i łatwa pielęgnacja.

Czym wyróżnia się tkanina SILVERTEX™?

Fotel do pobierania krwi chroniony przez innowacyjną tkaninę SILVERTEX™ wyróżnia się nie tylko walorami estetycznymi. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom tkanina ta przedłuża żywotność mebla, zapobiega powstawaniu przykrego zapachu i plam, a także chroni fotele zabiegowe do pobierania krwi przed śladami eksploatacji, takimi jak nieestetyczne przetarcia.

SILVERGUARD® i PERMABLOK3® – technologie w walce z drobnoustrojami

Unikalna technologia jonów srebra SILVERGUARD® chroni tapicerkę przed plamami i nieprzyjemnymi zapachami, których przyczyną są szkodliwe bakterie. Co więcej, warstwę wierzchnią tapicerki stanowi winyl PERMABLOK3® chroniący tkaninę przed drobnoustrojami, ścieraniem i plamami. Winylowa warstwa wierzchnia zapobiega osadzaniu się zarodników grzybów, mączniaków i pleśni, które przyczyniają się do powstawania przykrego zapachu, czarnych i różowych plam oraz reakcji alergicznych. PERMABLOK3® wykazuje także wysoką odporność na pękanie, rozrywanie i utratę elastyczności.

Wysoka skuteczność – minimalna pielęgnacja

Dzięki zastosowaniu warstwy wierzchniej PERMABLOK3® czyszczenie tapicerki jest niezwykle proste. Za pomocą łagodnego mydła i wody ścieramy świeże plamy z krwi, tłuszczu, kremu czy tuszu długopisu. Z kolei bardziej uporczywe zanieczyszczenia można usunąć za pomocą skoncentrowanych środków czyszczących i rozpuszczalników, także tych zawierających alkohol, wybielacz czy naftę. Należy przy tym jednak zawsze kierować się wytycznymi opracowanymi przez producenta (znajdziesz je w naszej Karcie charakterystyki materiałów).

Antybakteryjna tapicerka Prestige dostępna w naszym sklepie!

Oryginalna tapicerka marki SPRADLING® dostępna jest naszym sklepie internetowym w kilku efektownych kolorach. Tkaniną Prestige możemy pokryć wszystkie fotele zabiegowe do pobierania krwi, fotele do dializ i inne meble medyczne narażone na nadmierną eksploatację. Antybakteryjną tapicerkę Prestige możesz wybrać jednym kliknięciem myszy podczas składania zamówienia online na fotel do pobierania krwi, fotel do dializ czy leżankę medyczną.