TAJEMNICZE NATURALNE OMEGA 3

Kwasy tłuszczowe omega 3 to tzw. zdrowe tłuszcze, które w naszych organizmach odgrywają ogromnie ważną rolę. Niestety mimo ich wagi, nasze organizmy ich nie produkują. Dlatego jedyne, co nam pozostaje, to naturalne omega 3 w codziennym menu lub też ich suplementacja.

Skąd ta waga problemu?

Naturalne omega 3 są zbawienne przede wszystkim dla naszego układu krwionośnego. Regulują ciśnienie krwi, co niezwykle ważne dla  nadciśnieniowców. Ponadto obniżają poziom trójglicerydów, co jest istotną informacją dla wszystkich chorujących na hipercholesterolemię. Są ważne przy budowaniu układu nerwowego płodu, dlatego powinny go przyjmować kobiety w ciąży. Naturalne omega 3 wpływają też na prawidłowe widzenie, zapobiegają chorobie wieńcowej i działają przeciwzakrzepowo. Wystarczy dowodów, prawda?

Tylko jeść

Szkoda więc, że tak istotnych związków nie wytwarzamy sami, a musimy je zdobywać. Tymczasem nasza dieta nie jest zbyt urozmaicona, dlatego naturalne omega 3 wymagają zazwyczaj dodatkowej suplementacji. Na szczęście technika i farmakologia zna sposoby, żeby nam je dostarczyć w postaci niewielkiej tabletki.