Sucha skóra stóp – zajmij się problemem jeszcze przed wiosną

Przesuszony, zrogowaciały naskórek daje we znaki. Przesuszona skóra narasta, a to prowadzi do jej pękania. Robią się rany, które trudno się goją ze względu na ciągłe ich naruszanie podczas chodzenia. W skrajnych przypadkach może dojść do ich zakażenia. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego, gdy stopy częściej narażone są na kontakt z brudną ziemią, gdyż nie nosimy skarpetek, które stanowią ich ochronę. Chociaż o stopy trzeba dbać cały rok, wiosna jest ostatnim dzwonkiem, aby ratować przesuszoną skórę i kupić odpowiedni balsam do stóp

Estetyka też jest ważna

Zrogowaciały naskórek bywa kłopotliwy nie tylko ze względu na bolące rany, które jednak pojawiają się w ostatnim stadium przypadłości. Dla wielu z nas to przede wszystkim problem estetyczny, który szczególnie daje o sobie znać w okresie wiosenno-letnim. Kto się z tym zmaga, wie doskonale, ile razy musiał zrezygnować w upał z odkrytych butów, gdyż wstydził się wyglądu pięt. Niby mały szczegół, a jednak…. Dlatego ruszaj szybko do apteki, bo dobry balsam do stóp.  

Jednak za chwilę przedstawimy Ci kilka sposobów, które relatywnie szybko pozwolą Ci pozbyć się problemu.

Unikaj peelingu

O dziwo, wszelkie pumeksy, peelingi chemiczne drobno – , czy gruboziarniste są niewskazane w codziennej pielęgnacji. Takie mechaniczne usuwanie naskórka przyspiesza jego narastanie i problem odnawia się coraz szybciej i coraz trudniej jest go powstrzymać. 

Jeśli problem jest duży można zgłosić się do podologa, który usunie zrogowaciałą skórę specjalistycznym sprzętem. Ale poza jedną wizytą ważne są także domowe zabiegi pielęgnacyjne. 

Balsam do stóp stosuj codziennie

Oczywiście można sięgać po domowe środki, jak oliwa z oliwek, ale nic nie da takich rezultatów, jak odpowiednio dobrane składniki, jakie ma dobry balsam do stóp taki, jak Podocrem Sensitive Delikatny krem nawilżający do stóp. 

Czym się wyróżnia?

Przede wszystkim składem – zupełnie naturalnym, stawiającym na związki, które naprawdę pomagają. Ten balsam do stóp to przede wszystkim zbawienny, nawilżający mocznik, witamina D i E, która uznana jest za źródło młodości. Natłuszcza i odżywia. Składniki aktywne stanowią aż 25% całego składu. To sprawia, że ten balsam do stóp szybko stawia stopy na nogi. 

Pamiętaj jednak, że ważna jest profilaktyka, dlatego, jeśl już pozbędziesz się problemu, balsam do stóp powinien być używany co najmniej raz dziennie. Pozwoli to uniknąć nawrotu zrogowaciałego naskórka lub przynajmniej zmniejszyć i oddalić ten proces.