Powrót skóry do natury

Niewiele jest dziś osób, które mogą powiedzieć – mam skórę normalną, nie muszę jej specjalnie pielęgnować, nie potrzebuję żadnych kosmetyków. Tymczasem wieki, temu taka odpowiedź nie wzbudziłaby większego zdziwienia. Dzisiaj drogerie mamy niemal na każdym rogu ulicy, a kosmetyki przemysłowe są dostępne wszędzie. Gdy jednak chcemy kupić naturalne kosmetyki wegańskie, sklepu, który ma je w ofercie trzeba dobrze poszukać. Dlaczego tak się dzieje?

Albo naturalnie, albo na dużą skalę

Przemysł kosmetyczny dwoi się i troi, dodając coraz bardziej zaawansowane składniki do kosmetyków. Straszy nas zanikaniem kolagenu, zmarszczkami i pryszczami. Tymczasem skóra ma swoją naturalną warstwę ochronną. Zanieczyszczenie środowiska, sztuczne dodatki do żywności, twarda woda, kosmetyki do makijażu, klimatyzowane pomieszczenia, przesadne dbanie o higienę, to tylko najważniejsze czynniki, które ją niszczą.

Przebywamy w suchych pomieszczeniach, więc szukamy nawilżenia. Chcemy dobrze wyglądać, więc używamy kosmetyków do makijażu. Kiedy potem chcemy oczyścić skórę, zmywamy również to, co ona produkuje, aby się chronić. Szukamy więc czegoś, co ją zabezpieczy. Błędne koło.

Ludzie są więc coraz bardziej zmęczeni chemią, podrażnieniami i oszukiwaniem natury. Producenci zmieniają zatem taktykę i próbują kusić obietnicą naturalnych składników, powrotem do korzeni. Jednak czy na pewno? Czy napis na opakowaniu “zawiera wyciąg z bławatka” oznacza, że to już jest produkt naturalny? Czy nie ma w nim konserwantów, detergentów i innych szkodliwych składników? Wątpliwe.

Produkcja kosmetyków naturalnych na masową skalę się nie opłaca, dlatego w zwykłych sklepach raczej ich nie znajdziesz. Jeśli chcesz kupić naprawdę dobre kosmetyki wegańskie, sklep, który się w nich specjalizuje i który najczęściej prowadzi ich wytwórca, będzie najlepszym rozwiązaniem. W sklepie Krayna znajdziesz kosmetyki o bogatym składzie, dla każdej cery. Kosmetyki, których nie testowano na zwierzętach i które nie zawierają żadnego składnika pochodzenia zwierzęcego. Przed zakupem dowiesz się jakie właściwości mają poszczególne dodatki i zawsze możesz liczyć na wsparcie przy ich wyborze.