Po co stosować magnez?

Czy rzeczywiście magnes będzie nam potrzebny do codziennego funkcjonowania? Naturalnie, że tak. Jest to jeden z najważniejszych pierwiastków, który będzie odpowiedzialny za wiele funkcji w naszym organizmie. Aby przebiegały one w sposób właściwy, jego ilość musi być odpowiednia. To po prostu kluczowy dla naszego ciała makroelement. Nawet niezbyt duże deficyty mogą generować sporo nieprzyjemnych objawów. Nie bez powodu, więc coraz częściej wykorzystuje się jako dodatek dietetyczny farmaceutyczny sześciowodny chlorek magnezu.

Tabletki, czy kąpiele?

Naturalnie wciąż bardzo dużym dylematem wśród wielu pacjentów i osób, które starają się zadbać o profilaktykę zdrowotną, będzie temat stosowania konkretnych produktów. Czy lepiej wykorzystywać tabletki, czy też może właśnie zwrócić się w stronę roztworów, które mogą być dodawane do kąpieli? Zasada jest prosta. Po prostu w jakiś sposób musimy sobie dostarczyć odpowiednią ilość magnezu. Pamiętajmy, że nasz organizm może go pozyskać nie tylko poprzez branie tabletek, ale również wchłanianie poprzez skórę.

Następstwa niedoborów magnezu

Jeżeli zauważymy u siebie deficyt takiego składnika, to może być już za późno. Zanim zbilansujemy ujemny poziom w naszym organizmie, będziemy przez dłuższy czasu odczuwać negatywne skutki. Jak więc będą się przejawiały takie deficyty? Ostatecznie może to skutkować nawet osłabieniem naszych tkanek. To może przejawiać się w bardzo przewlekłych stanach zapalnych. Ostatecznie będą pojawiały się nawet zwapnienia stawów, jajników albo innych gruczołów. Jednocześnie też może być obniżona produkcja hormonów. Są też o wiele bardziej dramatyczne sytuacje, gdy występuje zwapnienie nerek albo przewodów mlecznych u kobiet. To z kolei może skutkować nawet koniecznością przeprowadzenia mastektomii. Oczywistym sygnałem niedoborów będą na przykład skurcze mięśni albo podwyższony poziom kortyzolu w naszym organizmie. Będziemy po prostu nieustannie zdenerwowani. Dlatego warto wyposażyć się, w farmaceutyczny sześciowodny chlorek magnezu dodawany do kąpieli.