Piękne i zdrowe włosy – jak je osiągnąć?

Marzysz o zdrowych, lśniących włosach? Specjalne szampony, maski i odżywki to nie wszystko – należy działać kompleksowo i nie tylko nakładać na włosy preparaty, ale również zadbać o odpowiednią dietę, bogatą w niezbędne witaminy i składniki odżywcze.

Biotyna, czyli inaczej witamina B7 odpowiada za stan skóry, paznokci i włosów. Wzmacnia je oraz wspomaga proces powstawania keratyny, będącej budulcem włosów. Jeśli chodzi o skórę głowy, biotyna pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu oraz przeciwdziała łupieżowi. Wypadanie włosów może być oznaką właśnie niedoborów tej witaminy.

 

Biotyna – jak ją uzupełniać?

Biotyna znajduje się w wielu produktach spożywczych: przede wszystkim w mięsie, ale również jajkach, nabiale, rybach, orzechach, drożdżach i wielu warzywach. Nie zawsze jednak udaje nam się dostarczyć odpowiednią jej ilość. Jeśli potrzebna jest Ci biotyna na włosy, tabletki są najwygodniejszym rozwiązaniem. Preparaty z biotyną często zawierają także cynk i krzem, dzięki czemu mają pozytywny wpływ na włosy, ale również cerę i paznokcie.