Państwowe leczenie alkoholizmu

W wielu przypadkach jedynym skutecznym sposobem, aby przestać pić jest terapia alkoholowa. Cena tej w prywatnych ośrodkach przewyższa możliwości wielu osób, jednak pocieszeniem jest fakt, że niezależnie od zasobności portfela i ubezpieczenia, z alkoholizmu możemy się leczyć za darmo. Terapia antyalkoholowa pozwala nam zacząć znów normalnie funkcjonować w społeczeństwie, ale również prowadzi do rozwiązania wielu problemów, z których często nie zdajemy sobie sprawy.

Bezpłatne leczenie

Aby możliwa była terapia leczenia alkoholizmu konieczne jest skierowanie od naszego lekarza. Wówczas udajemy się do ośrodka – często do szpitala psychiatrycznego, który prowadzi odpowiedni oddział. Przez kilka tygodni nasz organizm jest odtruwany, otrzymujemy pomoc lekarską, pomoc psychologiczną i ogólne wsparcie. Następnie kontynuujemy leczenie psychologiczne. Uczęszczamy również na grupy wsparcia, które zdecydowanie ułatwiają pożegnanie nałogu raz na zawsze.

Wieloletnia terapia

Terapia dla alkoholika może trwać wiele lat. Wsparcie psychologa w trudnych momentach życia okazuje się dla wielu osób kluczowe i pozwala nie sięgnąć znowu po butelkę. Takie spotkania umacniają również poczucie własnej wartości, które bywa mocno zachwiane u alkoholików. Picie jest nałogiem, który pozostaje do końca życia, mimo iż przestaniemy pić to pozostajemy alkoholikami, jednak jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi i mimo problemów, jakie normalnie pojawiają się w życiu, wiemy że wszyscy nasi bliscy czują się lepiej.