Nie kupuj – wypożyczaj!

Szpital to dla wielu z nas ostateczność i przykra konieczność podczas choroby. Zwykle robimy wszystko, aby jednak zostać w domu, gdzie czujemy się komfortowo i bezpiecznie. Za pobytem w szpitalu przemawia jednak to, że jest wyposażony w profesjonalne sprzęty medyczne. Jest jednak lepsze wyjście z tej sytuacji.

Wózki, chodziki, balkoniki

Sprzęt medyczny można wypożyczyć na czas choroby czy rekonwalescencji i zwrócić, gdy już nam nie będzie potrzebny. Nie dotyczy to oczywiście bardzo specjalistycznych urządzeń, których obsługa wymaga umiejętności i uprawnień. Jednak z wieloma poradzimy sobie samodzielnie, nawet jeżeli nie jesteśmy w pełni sprawni. Wśród sprzętów, które możemy wypożyczyć są między innymi wózki inwalidzkie. Nie zawsze korzystamy z nich na co dzień. Wózek może się przydać, gdy złamiemy nogę, albo osobie starszej, gdy opadnie z sił. Alternatywą dla niego są także chodziki i balkoniki, które ułatwią choremu poruszanie się po własnym domu i umożliwią wyjście na spacer. Wypożyczalnia sprzętu medycznego w Warszawie ma w swojej ofercie wysokiej klasy produkty, które umożliwią osobom po wypadkach i urazach wrócić do pełni zdrowia. Klienci mają możliwość dopasowania sprzętu do własnych potrzeb, bo dostępny jest w różnych rozmiarach i rodzajach.

Praktyczne akcesoria 

Podczas choroby spędzamy zwykle dużo czasu w łóżku, jednak nie musi ono nam służyć jedynie do odpoczynku i nabierania sił. Łóżka rehabilitacyjne pomogą nam w tym, abyśmy szybciej wrócili do zdrowia i pełnej sprawności. Możemy to robić we własnym domu, jeżeli zdecydujemy się skorzystać z oferty, jaką ma wypożyczalnia sprzętu medycznego Warszawa. Dla większego komfortu podczas przymusowego leżenia, warto zdecydować się na stolik przyłóżkowy. Można nie tylko na nim coś postawić, ale także zjeść przy nim posiłek. Stolik ma regulowaną nóżkę, dzięki czemu można go ustawić na różnych wysokościach, dostosowując do potrzeb chorego. Schodołazy to urządzenia, które osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych pozwolą pokonać schody w przestrzeni miejskiej lub dostać się do mieszkania w bloku bez windy i innych udogodnień dla niepełnosprawnych. Te oferowane przez warszawską wypożyczalnię są niezwykle poręczne – można je złożyć i przewozić w bagażniku samochodowym czy przechowywać w szafie.

Sposób na samodzielność

Osoby chore obłożnie muszą czasem opuścić łóżko. Jeżeli nie mogą zrobić tego samodzielnie, to muszą liczyć na pomoc innych. Każdy, kto kiedykolwiek opiekował się osobą niepełnosprawną, wie, jak ciężka to jest praca. Dużą pomocą w takiej sytuacji są podnośniki. Te łatwe w obsłudze urządzenia wyręczają opiekunów w sytuacji, gdy chory musi opuścić łóżko. Dla niego to także dużo większy komfort, urządzenia te są bowiem wyposażone w siedzisko, w którym choremu jest bardzo wygodnie. Sposobem na większą samodzielność są skutery dla niepełnosprawnych, którymi można wybrać się do sklepu, do lekarza czy po prostu na przejażdżkę. Duże wygodne siedzenie, sprawia, że jazda jest dużą przyjemnością, a praktyczny koszyk pozwala umieścić w nim niezbędne podczas jazdy przedmioty czy zakupy.