Koncentrator tlenu – zbiór najważniejszych informacji

tlen

Osoby borykające się z chorobami płuc czy serca, gdzie towarzyszy niestety wydolność oddechowa mają do dyspozycji kilka urządzeń, usprawniających pracę układu oddechowego. Doskonałym przykładem jest koncentrator tlenu. Jednak aby móc w pełni cieszyć się jego możliwościami trzeba wiedzieć, który kupić i jak go używać. Informacje na ten temat znajdziesz właśnie w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Koncentrator tlenu – czym jest i jak działa?

Rynek medyczny produkuje wiele urządzeń medycznych dla pacjentów, którzy mają problem z dostarczeniem powietrza. Reprezentantem takiego produktu jest koncentrator tlenu. Aparatura bierze powietrze z otoczenia zewnętrznego. W kolejnym procesie urządzenie absorbuje azot. Tym samym pacjent może dostarczać organizmowi tlen medyczny, który charakteryzuje się stężeniem na poziomie 90%. Gdzie można zakupić koncentrator tlenu? Warszawa jest doskonałym przykładem miasta, w którym można znaleźć hurtownie medyczne sprzedające takie urządzenia. Oprócz tego sprzęt także filtruje, nawilża i oczyszcza powietrze, jeśli wyposażony jest w dodatkowy moduł.

Ogromną zaletą urządzenia tego typu jest dobra wydajność, która pozwala korzystać z koncentratora tlenu 24 godziny na dobę. Dlatego to idealne rozwiązanie, dla osób borykających z ciężką niewydolnością płuc. Według specjalistów koncentratory tlenu są lepszym rozwiązaniem niż butle z tlenem. Absolutnie nie tworzą ryzyka wybuchu. W przypadku ewentualnego wybuchu, który i tak jest mało prawdopodobny, nie rozniecają ognia. Dzięki mechanizmowi nie trzeba wymieniać butli, ponieważ świeże powietrze o najwyższym stężeniu tlenu oczyszczonego jest dostarczane z otoczenia.

Koncentrator tlenu – który wybrać?

Na rynku można nabyć koncentrator tlenu (Warszawa) stacjonarny i mobilny. Pierwszy cechuje się większą wydajnością przez swoją budowę. Popularne są zwłaszcza w szpitalach i klinikach. Mobilne z kolei są rekomendowane osobom indywidualnym, którzy chcą traktować koncentrator jako sprzęt uzupełniający.