Jakie witaminy na wypadanie włosów są najskuteczniejsze?

Wypadanie włosów może być objawem wielu chorób lub zaczątkiem poważnych dolegliwości zdrowotnych. Towarzyszy niedożywieniu lub wycieńczeniu, które ma związek z anoreksją lub dolegliwościami natury gastrycznej. Ponadto, włosy reagują również na brak odpoczynku i bezsenność. Warto wówczas rozważyć przyjmowanie witaminy na wypadanie włosów.

 

Wypadanie włosów jako symptom

Brak przyjmowania odpowiedniej ilości mikro- i makroskładników wraz z pożywieniem, efektuje pogorszeniem kondycji włosów, skóry i paznokci. Ponadto, wypadanie włosów jest również wynikiem narażenia na długotrwały stres. Jest dolegliwością, która uaktywnia się  również z stanach lękowych i depresji, a także innych zaburzeń na tle nerwicowym. Wówczas, wspomóc nas mogą witaminy na wypadanie włosów, do których zaliczamy:

  • K, A i E: witaminy wchodzące w skład kompleksu ADEK- witamin rozpuszczalnych w tłuszczach,
  • biotynę: która wspomaga porost włosów i ich regenerację,
  • D3: uzupełnienie jej niedoborów często ma znaczenie dla polepszenia kondycji włosów, a to dlatego, że poprzez regulację hormonów bezpośrednio wpływa na ich porost
  • żelazo: jego niedobór objawia się anemicznym wyglądem, kłopotem z rozdwajaniem paznokci oraz wypadaniem włosów

Witaminy na wypadanie włosów należy brać zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza przed dłuższy okres czasu. Znaczenie ma tutaj regularność ich spożywania i odpowiedni dobór. Jeśli, mimo przyjmowania suplementów- stan włosów nie ulegnie poprawie, warto udać się do trychologa- lekarza, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób włosów.