Jaka witamina pomoże przy problemach skórnych? Kompleks ADEK

Kompleks witamin ADEK pomaga w wyrównaniu poziomu witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. ADEK to witaminy, które mają ogromne znaczenie w hamowaniu procesu starzenia oraz w zapobieganiu chorobom narządu wzroku. Ponadto, wykazują działanie antynowotworowe, a ich niedobór może nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Na jakiego dolegliwości pomaga kompleks witamin ADEK:

Witamina A: chroni narząd wzroku i pomaga w regeneracji skóry, oraz jest wspomożeniem w walce z trądzikiem, a także pomaga układowi immunologicznemu w walce z wirusami, bakteriami i grzybami, wzmacnia układ oddechowy. Ponadto, w zdecydowanym stopniu przyspiesza rekonwalescencję po chorobie. Chętnie suplementowana przez osoby dotknięte nadczynnością tarczycy. Witamina A wspomaga układ kostno- szkieletowy, a także korzystnie działa na kondycję włosów.

Witamina D: pomaga w leczeniu chorób autoimmunologicznych, tym cukrzycy typu I i chorobach reumatycznych, a także chorób naczyniowo- sercowych. Witamina D działa korzystnie również na funkcjonowanie nerek,a także chroni przed nowotworami.

Witamina E: wykazuje działanie antyoksydacyjne, spowalnia starzenie i przywraca siły witalne. Dzięki niej komórki naszego organizmu są dłużej młode. Witamina E chroni nasze serce, a także układ krwionośny. Ponadto, pomaga przy przewlekłym zmęczeniu i uelastycznia skórę.

Witamina K: suplementacja witaminy K, może pomóc nam w takich dolegliwościach jak: słaba krzepliwość krwi, problem z trudno gojącymi się ranami, a także w tendencjach do złamań.