Dobre krople do oczu – czyli jakie?

Wiele się mówi o tym, że ważny jest wybór dobrych kropli do oczu, które będą nawilżać i regenerować oczy, a także pozwolą im odpocząć. Jednak niewiele wiadomo an temat tego, jakie te dobre krople powinny być i co to właściwie oznacza. Wybór kropli powinien być dopasowany przede wszystkim do tego, jaką wykonujemy prace, jakie mamy problemy z oczami i jakiej potrzebujemy pomocy. Jak je zatem znaleźć?

Praca jako kierowca – jakie krople?

Pracując w roli kierowcy bądź motorniczego, oczy narażone są na zmęczenie i ciągłą aktywność zarówno w ostrym słońcu w dzień, jak i w ciemności w nocy. Najbardziej oczy męczą się właśnie w nocy, kiedy oczy muszą starać, aby dostrzec wszystko w ciemności, organizm musi być czujny i skupiony, a do tego światła innych samochodów rażą w oczy. W dzień z kolei ostre słońce także może mocno nadwyrężać wzrok i męczyć oczy. Praca za kółkiem często może powodować ból głowy.

Dlatego też krople do oczu są czymś absolutnie niezbędnym, kiedy spędza się tyle czasu, pracując jako kierowca, czy motorniczy. Dobre krople do oczu w tym przypadku powinny być przede wszystkim regenerujące i takie, które będą pomagać oczom odpoczywać. W tym przepadku powinny być one przede wszystkim na zmęczenie.

Praca przed komputerem

Dobre krople do oczu dla osób, które pracują przed komputerem to takie, które mają za zadanie przede wszystkim nawilżać. Praca przed komputerem to nie tylko monitor, ale także praca w klimatyzowanym bądź ogrzewanym pomieszczeniu, gdzie panuje suche powietrze. Wszystko to, czyli niebieskie światło z ekranów i płaski ekran w połączeniu z suchym powietrzem sprawia, że oczy są wyjątkowo narażone na przesuszenie.

Dlatego też dobre krople do oczu to w tym przypadku takie, które są przede wszystkim nawilżające i regenerujące. Warto ich używać nie tylko w przypadku, w którym oczy już zaczynają boleć i być przesuszone, tylko profilaktycznie, każdego dnia.

Niebezpieczne dla oczu jest także zanieczyszczenie powietrza, przed którym nie jesteśmy w stanie uchronić naszych oczu.