Dla kogo arktyczny korzeń może okazać się pomocny?

Prawidłowe dawkowanie

Dawka zależna jest od przyczyn, które wpływają na konieczność zażywania arktycznego korzenia. Ma także na nią współmierny wpływ wrażliwość układu nerwowego. Arktyczny korzeń najczęściej dawkuje się w przedziale od 100 do 150 mg, 2-3 razy dziennie. Jeśli nie zostaną zauważone negatywne znaki od organizmu, to w przypadku schorzeń neurodegeneracyjnych czy zespołów otępiennych można przyjmować większe dawki. Warto zaznaczyć, że działanie wbrew tym zaleceniom może okazać się niekorzystne.

Skutki uboczne zażywania arktycznego korzenia

W przypadku arktycznego korzenia skutku uboczne nie powinny nikogo przesadnie martwić. Substancja ta jest bardzo dobre tolerowana przez organizm. Jeżeli ktoś zmaga się z dużymi poziomami lęku może być przygotowany, że pobudzeniu ulegnie układ nerwowy. Jeśli wpłynie to przesadnie na organizm, to należy zgłosić się do lekarza. Na szczęście arktyczny korzeń nie wchodzi w interakcje z pozostałymi lekami, ale daje większe rezultaty, jeśli zażywa się ponadto stymulanty. Nie ma też przeciwskazań dotyczących arktycznego korzenia.

Kto powinien stosować arktyczny korzeń?

Osoby zestresowane oraz narażone na częste obciążenia psychiczne oraz fizyczne. Roślina jaką jest arktyczny korzeń zmniejsza poczucie zmęczenia, pomaga w podejmowaniu dużego wysiłku intelektualnego. Także powodami do jego stosowania są problemy z odpornością. Może też korzystnie wpływać na osoby chorujące na miażdżycę.