Dieta kluczem do dobrego samopoczucia

Każdy zdaje sobie sprawę, że to, co jemy, istotnie wpływa na nasz stan zdrowia. Otyłość to jeden z najważniejszych zdrowotnych problemów cywilizacyjnych. Niestety wiedza na temat wpływu diety na nasz mózg nadal nie jest zbyt popularna. Depresja- choroba zbierająca żniwo większe niż wypadki drogowe w dużej mierze spowodowana jest niedoborem witamin. Nieocenionym dobrem w leczeniu tego schorzenia są witaminy z grupy B, a w szczególności witamina B3 (inaczej Niacyna). Organizm używa witaminy B3 w 50 różnych reakcjach chemicznych w naszym organizmie.

Witamina B3 na depresję może pomóc

Osoby, których dotknęła depresja, często zwlekają ze skorzystania z rad specjalistów. Gdy zauważysz u bliskiej Ci osoby pierwsze symptomy depresji warto zasugerować jej zmianę diety, bądź suplementację witamin, by wspomóc organizm. Witamina B3 na depresje potrafi zdziałać cuda. Niacyna jest bowiem dla mózgu taką podstawą jak wapń dla naszych kości. Występuje w wielu warzywach, owocach czy roślinach strączkowych takich jak: brokuły, szparagi, pomidory czy banany oraz w różnych odmianach fasoli.

Hormony – tajemnica naszego zdrowia

Hormony sterują wszystkimi procesami zachodzącymi w naszym ciele. Niewyregulowane są powodem wielu chorób i zaburzeń. Nie inaczej jest z depresją. Spowodowana jest niedoborem dopaminy i serotoniny w mózgu. Witamina B3 na depresje jest środkiem niezwykle pomocnym. Niacyna bowiem uczestniczy w regulacji hormonów w naszym organizmie tak, by wszystko działało bez zarzutu.