Dieta baletnicy

Okres wakacyjny jest czasem, kiedy pragniemy pochwalić się swoją szczupłą figurą, dlatego dążymy do tego, by nasze ciało wyglądało jak najlepiej. Walkę z nadwagą zwykle rozpoczynamy już na początku roku, tak aby do lata zdążyć z osiągnięciem wymarzonej sylwetki. Zrzucenie nadmiaru kilogramów jest możliwe dzięki odpowiednio dobranej diecie oraz właściwym treningom. W obu przypadkach powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty, czyli dietetyka i trenera.

Popularne diety odchudzające

Przed przejściem na dietę szukamy rozwiązań, które sprawdziły się u innych osób, by mieć pewność, że i nam pozwolą na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak należy pamiętać o tym, że diety, które sprawdziły się u innych osób, nie zawsze będą odpowiednie dla naszego organizmu. W tym celu warto umówić się na spotkanie z dietetykiem, który sprawdzi nasz stan zdrowie i dobierze odpowiednią dla nas dietę. Przykładem restrykcyjnej diety, która pozwala na zrzucenie nadmiaru kilogramów w krótkim czasie, jest dieta baletnicy. Surowe zasady nie będą jednak służyły każdemu, dlatego przejście na dietę warto skonsultować ze specjalistą. Dietetyk jest osobą, która dobierze właściwą dla nas dietę, zgodną z naszymi potrzebami i preferencjami.

Właściwa waga ciała

Dążąc do szczupłej sylwetki, warto również pamiętać, że waga to jeden z wielu pomiarów, na który można zwracać uwagę. Waga naszego ciała powinna być współmierna do naszego wzrostu, dlatego nie warto sugerować się tym, ile ważą inni, by dążyć do tego samego pomiaru. Mięśnie są też cięższe od tłuszczu, dlatego trenując na siłowni i budując mięśnie, nasze ciało może przybierać na wadze, mimo tego, że nasza sylwetka będzie piękna i wysportowana. Odpowiednią wagę należy skonsultować z dietetykiem, który zadba o to, abyśmy zbyt restrykcyjną dietą nie spowodowali nieodwracalnych negatywnych skutków zdrowotnych. Pomoc specjalisty w doborze i ilości odpowiednich składników jest konieczna. Pomocna może być także dieta pudełkowa, która pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu i daje pewność, że spożywane przez nas posiłki są zdrowe i odpowiednio zbilansowane.