Co zrobić, gdy mamy już widoczne rozstępy?

Czym są i w jaki sposób powstają rozstępy?

To efekt gwałtownej zmiany wagi lub masy ciała. Wówczas skóra ulega gwałtownemu rozciągnięciu i włókna kolagenowe, które wchodzą w skład sieci komórek, niestety ulegają rozerwaniu. W szczególności białko, czyli właśnie kolagen jest odpowiedzialny za stan naszej skóry. W jaki sposób przeciwdziałać takim sytuacjom? Warto stosować kolagen w tabletkach na rozstępy lub w postaci kremu.

Jaka jest skuteczność preparatów przeciwko rozstępom?

Wspomniane postaci środków mające likwidować lub zmniejszać rozstępy są skuteczne, jeśli zawierają najwyższej jakości składniki. Kluczem do sukcesu jest też ich prawidłowe i systematyczne stosowanie. W momencie, gdy pojawiają się pierwsze rozstępy, to nie należy lekceważyć ich i już korzystać z dostępnych na rynku środków. Działanie profilaktyczne, które ma na celu nie doprowadzenie do porozrywania włókien kolagenu i elastyny, również może przyczynić się do późniejszych efektów.

Sposób na porozrywane włókna kolagenowe

Kolagen w tabletkach na rozstępy jest bardzo dobrym działaniem ku regeneracji skóry. Pobudzenie fibroblastów do zwiększonej pracy także poprzez krem może zmniejszyć skalę problemu. Rozstępy wówczas mogą stać się mniej widoczne lub mogą być w ogóle zlikwidowane. Nie należy zwlekać z momentem podjęcia pierwszych zabiegów, gdyż blednące miejsca na skórze w krótkim czasie mogą stać się nieusuwalnymi bliznami, szpetnymi śladami na ciele.