Badanie wzroku – jak się do niego przygotować?

Wzrok jest jednym z najważniejszych atrybutów człowieka. Dlatego też tak istotne jest, aby odpowiednio o niego dbać np. regularnie przeprowadzając badanie wzroku. Poznań jest miastem, w którym bez problemu powinniśmy się umówić na badanie wzroku.

Badanie wzroku to także wywiad z pacjentem

Wybierając się na badanie wzroku pamiętajmy o tym, że jego bardzo istotnym elementem jest również wywiad, który lekarz przeprowadza z pacjentem. Chociaż wielu pacjentów niejednokrotnie lekceważąco podchodzi do wstępnej rozmowy z lekarzem, powinno się postępować dokładnie odwrotnie. Już na podstawie wywiadu lekarz może postawić wstępną diagnozę, co może pozwolić nakierować badanie wzroku ku właściwej diagnozie i odnalezieniu przyczyn ewentualnego problemu.

Dlatego nie ukrywajmy przed lekarzem naszych wcześniejszych problemów ze wzrokiem, dolegliwościami czy objawami. To ułatwi badanie wzroku. Poznań oferuje szeroki wybór profesjonalnych okulistów, którzy pomogą nam z naszymi kłopotami. Jeśli jesteśmy osobą, która korzysta już z okularów, warto mieć ze sobą ostatnią receptę okularową, co pozwoli ocenić rozwój wady wzroku.

Idziesz na badanie wzroku – zmyj makijaż!

Drugą częścią badania wzroku jest przystąpienie do praktycznego badania, które trwa może trwać kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. W przypadku kobiet bardzo istotne jest, aby pamiętały, by nie nakładać makijażu, kiedy mają zaplanowane badanie wzroku lub przynajmniej zmyć go przed badaniem. Wynika to z faktu, że drobinki makijażu mogą dostać się do oka, co może utrudnić przeprowadzenie badania wzroku lub nawet uszkodzić oko. Jeśli jest to możliwe, unikajmy makijażu na powiekach i w pobliżu oczu.

Natomiast osoby, które korzystają z soczewek kontaktowych, powinny je zdjąć na okres badania. Założone soczewki również utrudniają badanie wzroku. Wynika to z faktu, że uciskają soczewkę na rogówce, co może doprowadzić do błędnego pomiaru. Ponadto okulista powinien zostać przez nas poinformowany, że nosimy okulary lub soczewki.

Dowiedz się więcej na http://www.4eyesoptyk.pl/badanie-wzroku/