Arktyczny korzeń: poprawa pamięci i regeneracja

Arktyczny korzeń, znany u nas pod nazwą Różeniec Górski to roślina, posiadająca szereg zastosowań. Popularność tej stosowanej od wieków rośliny rozpowszechnia się w bardzo szybkim tempie, dlatego, że w dobie atakujących nas ze wszystkich stron stresów, jest idealnym remedium na wyczerpanie psychiczne oraz niemoc fizyczną.

Gdy farmakologia zawodzi, z pomocą nadciąga medycyna ludowa

Od tysiącleci, arktyczny korzeń, poprzez swoje unikalne właściwości wykorzystywany jest w celach leczniczych są na terenach azjatyckich i europejskich. Wspiera układ nerwowy, dzięki czemu jest suplementem, który stosowany regularnie, opóźnia procesy neurodegeneracyjne.

 

Cel: poprawa kondycji umysłowej

Arktyczny korzeń, suplementowany przed egzaminami i w okresie pełnym napięć, pozwala uniknąć przykrych konsekwencji długotrwałego narażenia na stres, ponadto, dzięki temu, że zawiera rozawinę i salidrozyd- ułatwia koncentrację, pozwala rozjaśnić umysł. W dodatku, jak dowodzą najnowsze badania- jest skutecznym wspomożeniem w walce z depresją i stanami lękowymi. Należy jednak pamiętać o tym, by arktyczny korzeń dawkowany był w godzinach porannych, lub około południowych: wykazuje działanie delikatnie energetyzujące, co może nam przeszkodzić w szybkim zaśnięciu.