Oleje coraz częściej goszczą nie tylko w naszych kuchniach, ale również łazienkach. Dobroczynne właściwości tych naturalnych preparatów doceniły nie tylko profesjonalne kosmetyczki; coraz częściej kosmetyki uzupełniane są o moc olejków, a wiele osób stosuje je także bezpośrednio na skórę czy włosy. Olej kokosowy, olej z pestek malin, olej z awokado – to coraz popularniejsze propozycje. Tymczasem olej z moringi, mniej znany w Polsce, posiada szereg dobroczynnych właściwości, które warto wykorzystać.
Olej moringa – zalety
Olej z moringi doskonale się wchłania, dlatego z powodzeniem może być stosowany w kosmetyce. Konsystencja lżejsza od oliwy z oliwek i delikatny zapach sprawiają, że jest to propozycja dla wszystkich osób dopiero rozpoczynających regularne stosowanie oleju w pielęgnacji. Olej moringa natłuszcza oraz wygładza skórę, wspiera odbudowę płaszcza hydro-lipidowego naskórka, rozświetla skórę oraz poprawia jej koloryt. Doskonale sprawdzi się także u osób walczących z niedoskonałościami, a działanie przeciwzmarszczkowe i nawilżające z pewnością docenią osoby posiadające cerę suchą lub dojrzałą. Olej moringa nakładany na włosy będzie działał regenerująco, przywróci także włosom blask i witalność.
Olej z moringi – doskonały również w kuchni
Olej moringa może być wykorzystywany nie tylko jako naturalny kosmetyk, ale również dodatek do wielu potraw. Z powodzeniem zastępuje olej rzepakowy lub słonecznikowy – możesz dodawać go do sałatek czy sosów. Możesz używać go także do smażenia. Co ważne, aby nie stracił swoich możliwości, niezbędne jest właściwe przechowywanie: nie powinien być wystawiony na działanie wysokiej temperatury i promieni słonecznych.