Depresja jest podstępna, zaczyna się od obniżonego nastroju, a niekiedy zbiera śmiertelne żniwo, prowadząc do samobójstw. I mimo, że często poruszany jest temat depresji, to niestety statystyki nie maleją. Wciąż przybywa osób, które się z nią borykają, czasami bagatelizując swój stan i nawet nie zdając sobie sprawy z tego, z jak ciężkim przeciwnikiem przyszło się im mierzyć. Najważniejsze jest, aby nie wstydzić się depresji i nie bać się prosić o pomoc. Bo depresja może dopaść każdego – bez względu na płeć, wiek czy status społeczny.
Jak rozpoznać depresję?
Objawy depresji bywają różne, ale zazwyczaj pierwszym niepokojącym sygnałem jest obniżony nastrój, który utrzymuje się przez dłuższy czas. Wiele osób czuje wówczas bezsilność, apatię i brak chęci do życia. Do tego stopnia, że często nie mają ochoty wyjść z łóżka. Może pojawić się też drażliwość, płaczliwość, smutek, obniżenie własnej samooceny, lęki i wycofanie z życia społecznego, a wręcz izolacja. Kiedy zauważymy takie objawy u bliskiej osoby, wtedy nie możemy zostawić jej samej sobie, lecz musimy otoczyć ją opieką i wsparciem. Bo depresja, to choroba będąca wynikiem zaburzeń psychicznych, którą należy leczyć, żeby nie doprowadzić do tragedii.
Co robić, żeby wyjść z depresji?
Pierwszym pytaniem, które nasuwa się po tym, kiedy dowiadujemy się o tej chorobie jest to, jak wyjść z depresji? Na pewno jednym ze sposobów na poprawę nastroju jest ruch. Bo poprzez aktywność fizyczną wzrasta poziom endorfin w organizmie, a tym samym samopoczucie ulega poprawie. Kolejnym krokiem w drodze do wyzdrowienia mogą być medytacje, które uspokajają emocje i poprawiają pewność siebie. Warto też skorzystać z technik Psychologii Duchowej. Dzięki nim można poprawić swoją kondycję psychiczną, bez konieczności znajomości prawideł energetycznych. Ponadto należy pamiętać o tym, jak wielką moc mają nasze myśli. Energetyczna agresja objawia się negatywnymi myślami, dlatego kiedy się na nich „złapiemy” powinniśmy zagłębić się w sferę marzeń i wizualizacji tego, co dobrego może nas spotkać w niedalekiej przyszłości. Początkowo, jeśli mamy depresję, może to być trudne, ale z czasem będzie coraz łatwiejsze i tym samym schematy myślowe staną się pozytywne.