Psie problemy z trawieniem

Każdy właściciel czworonoga wie, jak ważne jest prawidłowe działanie układu trawiennego jego pupila. Zaburzenia w tym obszarze wiążą się nie tylko z dyskomfortem, ale również mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Jeśli obserwujesz swojego psa i widzisz, że może cierpieć z powodu niewłaściwej pracy układu pokarmowego, działaj szybko i zdecydowanie.

 

Problemy z trawieniem – objawy

Pierwsze objawy problemów z układem trawiennym u psa zauważysz bardzo szybko. Biegunka lub zaparcia, ból brzucha, a także gazy i wzdęcia oraz wymioty to ważne sygnały, że coś jest nie tak. O ile każdemu psu może zdarzyć się zatrucie pokarmowe, to jednak nawracające objawy połączone ze spadkiem energii i obniżeniem samopoczucia stanowią ważną informację, że psu coś dolega. Niezbędna w tym wypadku staje się wizyta u weterynarza.

 

Enzymy trawienne u psów i ich niedobory

Nie każdy lekarz zwróci od razu uwagę na enzymy trawienne, jednak coraz częściej specjaliści biorą pod uwagę ich niedobory. Enzymy są odpowiedzialne za produkcję energii, metabolizm, detoksykację, wspierają także odporność, wspomagają wchłanianie wartości odżywczych i witamin z żywności, a także pomagają usuwać toksyny z organizmu psa. Jeśli jednak Twój pupil często je przetworzoną lub przygotowywaną w wysokiej temperaturze żywność, może cierpieć na ich niedobory. Enzymy trawienne dla psa mogą być podawane również w formie suplementu diety, dzięki czemu zwierzę uzupełnia je do poziomu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania.